"Γέμισε ο κήπος με πουλιά"
Μετά την πρώτη μαγική βραδιά της στον Κήπο, τον Ιούλιο του 2019, η Μαρία Παπαγεωργίου επιστρέφει φέτος στην υπαίθρια σκηνή του Μεγάρου, με την καινούργια συναυλία της: «Γέμισε ο κήπος με πουλιά».
Στο φετινό μουσικό ταξίδι της στον Κήπο τη συντροφεύουν ο Ευριπίδης Ζεμενίδης (κιθάρες), ο Θάνος Μιχαηλίδης (τύμπανα), ο Γιώργος Ντάνης (μπάσο) και η Werra Kijewska (τσέλο). Μαζί της επί σκηνής, η Ειρήνη Ζούτσου και η Αιμιλία Παπαπέτρου (φωνητικά).
Σωτήρης Παπάκος | ηχοληψία
Μανώλης Μπράτσης| φωτισμοί
Artwork: Κωνσταντίνος Γεωργαντάς
Φωτογραφίες-video: Βάσια Αναγνωστοπούλου
Συμπαραγωγή | PROSPERO – Μέγαρο Μουσικής Αθηνών
Δημοσίευση σχολίου